Certyfikaty przyznawane w ramach kursu CFR (Profesjonalny Fundraiser) oraz certyfikat Zawodowego Fundraisera są sygnowane znakiem jakości Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (EFA).

Europejskie Stowarzyszenie Fundraisingu (EFA)

EFA powstało w 2002 r. w Brukseli oraz zostało zarejestrowane w 2004 r. w Amsterdamie. EFA wyznacza w Europie kierunek rozwoju treningu i kształcenia w zakresie fundraisingu, a także etyki w działalności fundraisingowej. Głównym celem jest rozwój pracy organizacji pożytku publicznego i filantropii poprzez wspieranie rozwoju fundraisingu w całej Europie.

Do EFA należą stowarzyszenia fundraisingu z całej Europy, które można podzielić na trzy grupy stowarzyszeń członkowskich:

  • Stowarzyszenia, których członkowie są pojedynczymi fundraiserami,
  • Stowarzyszenia, których członkowie są organizacjami zajmującymi się fundraisingiem,
  • Stowarzyszenia, których członkowie są zarówno pojedynczymi fundraiserami, jak i organizacjami.

Europejskie organizacje zajmujące się fundraisingiem przechodzą obecnie proces innowacji, ulepszania i dopasowania do nowych wyzwań, jaki nigdy do tej pory jeszcze nie miał miejsca. Kluczem do sukcesu w szybko zmieniającym się sektorze non-profit jest zdobywanie i przekazywanie wiedzy. Aby uczynić ten sukces osiągalnym, Europejskie Stowarzyszenie Fundraisingu (EFA) opracowało własny program certyfikacji. Certyfikacja EFA jest unikalnym programem autoryzacji kształcenia w zakresie fundraisingu, realizowanym w poszczególnych krajach przez organizacje fundraisingowe zrzeszone w Europejskim Stowarzyszeniu Fundraisingu. Certyfikat EFA jest pierwszym uznanym w całej Europie certyfikatem z dziedziny fundraisingu.

Rekomendacje

Organizator szkoleń

Serdecznie zapraszamy na stronę Stowarzyszenia

Galeria zdjęć

Close
loading...